Tu jesteś: Strona Główna » Auto Moto Show Elektromobility w Gliwicach

Auto Moto Show Elektromobility w Gliwicach

| 2022-09-05
Tegoroczna edycja Auto Moto Show Elektromobility odbędzie się 10-11 września na  terenach zewnętrznych Arena Gliwice i będzie miała charakter pikniku promującego elektromobilność.

Wśród wielu imprez motoryzacyjnych, które odbywają się w naszym kraju, Auto Moto Show Elektromobility jest pierwszą, promującą elektromobilność w sposób praktyczny.

W dniu 10 września o 10.30 wystartuje  w Gliwicach pierwszy w Polsce Autostradowy Rajd - Test samochodów elektrycznych. Rajd jest organizowany przy współpracy z PSPA i stanowi część Kongresu Nowej Mobilności. Trasa rajdu będzie miała długość 440 km z ewentualnym ładowaniem pod Łodzią na szybkich ładowarkach GreenWay.

Startujące samochody będą miały podpięte kostki (nadajniki), a sędziowie będą na bieżąco analizowali tempo jazdy uczestników rajdu. Relację z testu będzie można na bieżąco śledzić w Internecie oraz w Motowizji.

Mamy satysfakcję, że właśnie na Śląsku zorganizowany zostanie pierwszy w  Polsce Autostradowy Rajd - Test samochodów elektrycznych, mający przekonać niedowiarków,  że te samochody można używać nie tylko w mieście.

W niedzielę 11 września od 10.00 po uroczystym  otwarciu,  ponad 20 samochodów elektrycznych przeznaczamy na jazdy testowe dla zainteresowanych. Każdy kto ma prawo jazdy minimum 2 lata i na co dzień jeździ samochodem, będzie mógł wsiąść za kierownicę „elektryka” i odbyć kilkunastominutowy test.

 Oczywiście, aby mieć gwarancję jazdy, należy zgłosić się wcześniej, natomiast o tym jaki to będzie samochód zdecyduje losowanie. Do dyspozycji będą niemal wszystkie oferowane na polskim rynku samochody elektryczne.

Nie ulega wątpliwości, że właśnie Śląsk będzie tym regionem w Polsce, gdzie samochody elektryczne sprawdzą się najlepiej. Tu trasy dojazdów nie są zbyt długie, a  działania samorządów potwierdzają ich zainteresowanie elektromobilnością.

O 11.30 godzinie zapraszamy Państwa na konferencje-panel „Dlaczego elektromobilność". Podczas sesji omawiane będą zagadnienia związane z ekologią w motoryzacji, organizacją transportu publicznego z wykorzystaniem samochodów elektrycznych, a także zaprezentujemy  najnowsze pojazdy elektryczne. Szeroki zakres tematyki od planów rozwoju koncernów samochodowych, bez emisyjnego transportu publicznego poprzez alternatywne źródła energii jest możliwy w połączeniu z  równoległą imprezą Śląskie energooszczędne 4 kąty – targi odnawialnych źródeł energii , która odbywać się będzie 10-11 września w Arenie Gliwice.

Naszymi prelegentami będą przedstawiciele koncernów samochodowych  m.in. Andrzej Gemra Ekspert ds. Public Affaires & Promocji Elektromobilności Renault Polska, przedstawiciele PSPA jak również przedstawiciele Władz Miejskich i  Wojewódzkich.

Oczywiście konferencja i jazdy „elektrykami” to tylko jedna z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Najważniejsza to ekspozycja wielu nowych modeli samochodów elektrycznych, które właśnie pojawiają się na polskim rynku.

Nie ulega jednak wątpliwości, że podczas Auto Moto Show Gliwice, nie może zabraknąć samochodów historycznych, motocykli czy driftu,. Będzie strefa tuningu, konkurs car audio i wiele innych atrakcji. Także najmłodsi znajdą coś dla siebie w strefie kids.

 Więcej na stronie: http://www.automotoshow.com.pl/

 Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2023 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net