Tu jesteś: Strona Główna » Intel Extreme Masters Katowice 2021 przed nami!

Intel Extreme Masters Katowice 2021 przed nami!

| 2021-02-11
Najlepsi gracze z całego świata, dwa tygodnie rozgrywek i 1 350 000 $ w puli nagród. Startuje Intel Extreme Masters Katowice 2021, impreza odbędzie się dniach 16 – 28 lutego. Ze względu na pandemię rozgrywki odbędą się online, a zawodnicy będą łączyć się ze studiem realizacyjnym ESL Gaming Polska, mieszczącym się w Katowicach przy ul. Żeliwnej.
- Intel Extreme Masters to wydarzenie, które było kamieniem milowym w rozwoju Katowic. Dzięki tej imprezie wiele liczących się na świecie firm zwróciło uwagę na stolicę województwa śląskiego, jako potencjalnego miejsca do ulokowania siedziby swoich przedsiębiorstw. Stawiają na nas zwłaszcza firmy z branży nowych technologii i nowoczesnych usług biznesowych. Intel Extreme Masters to także wydarzenie, dzięki któremu w Katowicach powstaje Dzielnica Nowych Technologii i Katowicki Hub Gamingowo-Technologiczny – mówi Marcin Krupa, prezydent miasta Katowice.

Finały Intel Extreme Masters, najważniejszego turnieju e-sportowego na świecie, odbywają się w Katowicach od 2013 r. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co potwierdzają statystyki. Finały IEM 2019 w ciągu 157 mln godzin transmisji obejrzało aż 230 mln osób na całym świecie, a do Katowic przyjechało wtedy 174 000 osób. W ubiegłym roku posty na portalu Facebook związane z IEM dotarły do ponad 2 milionów osób.

- IEM Katowice to wyjątkowy moment dla fanów e-sportu na całym świecie, a rok 2021 zapowiada się niezwykle. Z uwagi na trwającą pandemię, turnieje odbędą się online, ale ciężko pracowaliśmy, aby zapewnić fanom jak najlepsze wrażenia ze śledzenia transmisji. Nie możemy się również doczekać, aby pokazać historię Katowic, które w ostatnich latach wyrosły na stolicę esportu – mówi Michał "Carmac" Blicharz, VP Game & Product Design w ESL.

W turnieju CS:GO wezmą udział 24 drużyny z całego świata, które będą rywalizowały na jednym europejskim serwerze ze swoich ośrodków treningowych. Każda z drużyn zasłużyła na swoje miejsce, zdobywając punkty w turniejach ESL Pro Tour w ciągu ostatnich miesięcy. Turniej, w którym pula nagród wynosi 1 000 000 dolarów, zostanie rozegrany w trzech etapach:
- Play-in (16-17 lutego)
- Etap grupowy (18-21 lutego)
- Play Offs (26-28 lutego)

Od 20 lutego rozpoczną się rozgrywki, które zakończą cykl StarCraft® II ESL Pro Tour, w trakcie których 36 zawodników z całego świata będzie walczyć o pulę nagród w wysokości 250 000 dolarów i jedyną w życiu możliwość zdobycia trofeum IEM Katowice 2021.

IEM Katowice 2021 zakończy turniej towarzyszący Warcraft III: Reforged ESL Pro Tour, rozegrany w ramach DreamHack WC3 Regional Championship, w dniach 4-7 marca, a gracze będą rywalizować o nagrody w wysokości 100 000 dolarów. Transmisja i produkcja wydarzenia odbędzie się ze studia w Katowicach.Opracowanie: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice


Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2023 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net