Tu jesteś: Strona Główna » Festiwal Górski w Szczyrku i Gliwicach

Festiwal Górski w Szczyrku i Gliwicach

| 2018-02-19
Festiwal Górski Wondół Challenge już w pierwszy weekend marca 2-4.03.2018 w Szczyrku i ponownie w Gliwcach. Wondół Challenge to festiwal, który dzięki swojej niepowtarzalnej atmosferze i programowi co roku przyciąga wielu miłośników aktywnego wypoczynku i gor. W tym roku to już Ósma edycja festiwalu i zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Tradycyjnie nie zabraknie filmów, warsztatów, szkoleń oraz ciekawych prelekcji.

wondolchallenge2018300x250W tym roku żyjemy Narodową Zimową Wyprawą na K2 dlatego nie zabraknie akcentów z tym związanych. Zaprezentowane zostaną filmy o minionych dokonaniach polskich lodowych wojowników na tej górze: film o pierwszej wyprawie z 1987/1988, której kierownikiem był Andrzej Zawada oraz tej z 2002/2003 pod kierownictwem Krzysztofa Wielickiego. Na temat K2 wypowie się w swojej prelekcji szef Polskiego Himalaizmu Zimowego 2016-2020 im. Artura Hajzera - Janusz Majer oraz Zbigniew Terlikowski uczestnik wyprawy z 2002/2003. W trakcie spotkania z Krzysztofem Kwiatkowskim, na temat robienia filmów sportowych i z drona, pokazany zostanie też m.in. film o przygotowaniach Adama Bieleckiego do aktualnej wyprawy.

Zaprezentowane zostaną również najnowsze filmy z Banff Mountain Film Festival oraz wielkrotnie nagradzany film Wojtka Kozakiewicza "Mama" - o najbardziej utytułowanej polskiej wspinaczce Kindze Ociepce-Grzegulskiej. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach. O tym jak przygotować się na samodzielny trekking i zorganizować zimowy biwak opowie znany z Wielkiego Szlaku Himalajskiego - Bartosz Malinowski. Zainteresowani nowinkami technicznymi będą mogli dowiedzieć się więcej na temat splitbord'u, podczas spotkania z Tomaszem Muchą. Nie zabraknie też terenowych warsztatów lawinowych prowadzonych przez Sebastiana Fijaka. Jak zwykle obecni będą ratownicy z Beskidzkiej Grupy GOPR, którzy przeszkolą z zakresu udzielania pierwszej pomocy, we współpracy z PZU.

Największą atrakcją będą jednak wystąpienia gości, oprócz wspomnianego Janusza Majera i Zbigniewa Terlikowskiego publiczność będzie mogła zobaczyć: Angelikę Chrapkiewicz-Gądek - kobieta pełna pasji i pozytywnej energii, która pomimo choroby nie rezygnuje ze swoich pasji i gór wysokich, Piotra Hercoga - ultramaratończyka, najbardziej utytułowanego polskiego biegacza górskiego, który wbiegł m.in. spod bazy wypadowej na Mount Everest (5364 m) do Namche Bazar (3446 m), zespół Silesia Winter Swimming - uczestników pionierskiej wyprawy na Arktykę oraz Bogusława Hynka – fotografika i reportera, który samotnie, w trzydzieści trzy dni pokonał Wysokogórski Szlak Pirenejów. Jednak największymi gwiazdami będą Aleksander Doba - podróżnik, kajakarz i zdobywca, o którego wyczynach usłyszał cały świat oraz Simone Moro - włoski wspinacz i himalaista, pierwszy zimowy zdobywca Sziszapangmy, Makalu, Gaszerbrum II oraz Nanga Parbat.

Jak co roku, przy okazji festiwalu, organizowany będzie RMD Winter Run, który zaliczany jest do Montrail Ligi Biegów Górskich 2018.

Już dziś zapraszamy 02.03.2018 do GLIWIC CEK Politechniki Śląskiej ul. Konarskiego 18B, gdzie jest WSTĘP WOLNY oraz 03-04.03.2018 – SZCZYRKU Orle Gniazdo ul. ,Wrzosowa 28a

Bilety na festiwal w Szczyrku dostępne będą w dniu imprezy. Cena biletu na cały festiwal w Szczyrku to 35 zł, dzieci do lat 12 mają wstęp wolny. O zniżkę dla grup (od 10 osób) pytaj pod adresem biuro@wondol-challenge.pl


W wolnej chwili zapraszamy na : http://wondol-challenge.pl/

 Reklama
Nasze serwisy
Partnerzy ComTV
Wydarzenia |Kultura |Reklama w serwisie |Redakcja |Fotoreportaż |Kontakt |Katalog stron www |Ebooki i Audiobooki |Festiwal Górski
2023 © ComTv.pl - Produkcja Filmowa i TV | Projekt i wykonanie strony : fdgstudio.net